Hakkımızda

Aslında benim maceram rahmetle andığımız ustam ve abim olan Tuncer Gül ile İzmir Urla’da, 1979 yılında motosiklete aşık olmamla  başlar. Özellikle de o günki koşullarda büyük silindirli motosikletlerin azlığı nedeni ile ufak motorlu bisiklet tamiri sevdası ile başlar. O zaman için firmamız Güven Motor olarak hizmet vermekteydi ve zamanın motosiklet, tamir ve bakım servislerindendi. 1980’li yıllarda motosikletlerin gelişmesi ile servisimizi İzmir’e taşıdık. Çalışmalarımıza İzmirde devam ettik.  1993 yılında ustam ve abim olan Tuncer Gül’ün zamansız vefatıyla İşleri devraldıktan sonra firma  ismini teknolojinin yenilenmesi üzerine  bugünkü ismi olan Motodaytona Servis olarak değiştirdim. 

Zaman içinde gelişen teknoloji ile birlikte servis olarak bizlerinde bu gelişmeye ayak uydurması kaçınılmaz oldu. Bunun sonucu olarak İzmir’deki özel diyaloglarım ve daha ziyade birer dost dediğim özel müşterilerimin de teşviki ile birlikte 2000 yıllarında içinde bulunduğum servisimi İzmir Kahramanlar’da faaliyete geçirdim. Hem profesyonel meslek olarak hem de hobi olarak sevdiğim ve kendimi ait hissettiğim motosiklet  sektörüne, özel servis sahibi olarak hizmet vererek araştırma, beraberimde çalışan yardımcılarım ile birlikte sürekli kendimi geliştirme arzum ve arızaya kati suretle çözüm bulma hırsım sayesinde Türkiye Motosiklet yarışlarına her sezon performans motosikletleri hazırlamaya başladım. 2000’li yıllardan sonra yurt dışından NATO kökenli asker motosiklet sevdalılarının benim servisimde motosikletlerini bakıma getirmeleri üzerine Bu kişilerle olan dostane diyaloglarım sayesinde  teknolojik modifiye parçalarının montajında ve sonrasında alınabilecek performans çalışmalarında beraber keyifle yapmış olduğumuz çalışmalar ufkumuzu elbetteki geliştirdi.Hatta bu yabancı dostlarımızdan şu anda Japonya’da görev yapmakta olan dostlarım ile teknolojik diyalog alışverişlerimiz devam etmektedir.

Sevdalısı olduğumuz motosikletlerin anavatanından halen sürdürmekte olduğumuz ilişkiler şahsım adına gurur verici olmakla birlikte beni kaçınılmaz bir noktaya da getirmiştir.Ve bunun üzerine 2004-2007 seneleri arasında Motodaytona Suzuki yetkili servis olarak İstanbul kadıköyde büyük bir plazada  Team X Racing Yarış Takımını oluşturduk.  Türkiye’nin ilk motosiklet yarış takımı olarak sayısız başarılara imza attık. 2007 yılında Team X Racing yarış takımı ile sözleşmem bitmesi ile İzmir e gelerek profesyonel bilgim üzerine hazırladığım performans motosikletleri ile hem pist yarışlarına hem de motosiklet  drag yarışlarına hazırlamakta olduğum motosikletlerle başarılarıma burada devam ediyorum .Bunun yanı sıra İzmir il Emniyet Müdürlüğü’ne ait olan motosikletli tüm ekiplere de 2008 yılından beri  servis vermenin gururunu yaşıyorum .

 MOTO DAYTONA - Selami GÜL